Odczyt CPAP

CPAP to niewielki aparat, stosowany przy niewydolności oddechowej oraz chrapaniu. Ponadto jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi w leczeniu obturacyjnego bezdechu sennego. Jest bezpieczną alternatywą dla terapii farmakologicznej i operacji korygujących wady anatomiczne górnych dróg oddechowych, a pozytywne efekty jego używania często są zauważalne już od pierwszego zastosowania.

Największymi zaletami terapii CPAP są:

  • obniżenie ciśnienia tętniczego – zmniejsza się ryzyko rozwoju nadciśnienia,
  • obniżenie ryzyka wystąpienia udaru i zawału serca,
  • zmniejszone ryzyko rozwoju cukrzycy,
  • zmniejszenie nocnego niedokrwienia serca,
  • rozrzedzenie krwi – ustępują obrzęki obwodowe odpowiedzialne m.in. za potrzebę częstego oddawania moczu w nocy,
  • wsparcie przy leczeniu chorób współistniejących – zniwelowanie ich objawów i obniżenie ryzyka powikłań.

Mechanizm działania aparatu CPAP jest dość prosty. U osób z zespołem bezdechu sennego w trakcie snu, dochodzi do częściowego zapadania się gardła i języka, które prowadzi do chrapania i bezdechów. Dzięki CPAP powietrze pod stałym dodatnim ciśnieniem podawane jest bezpośrednio do dróg oddechowych chorego, przez co utrzymuje język i gardło we właściwej pozycji, nie dopuszczając do ich zapadania. Dzięki temu drogi oddechowe pozostają drożne a epizody bezdechu ustają.

Do otrzymania refundacji na CPAP z NFZ uprawnia:

„Zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne będące przedmiotami ortopedycznymi i środki pomocnicze”.

Zlecenie, po otrzymaniu od lekarza, należy potwierdzić w oddziale NFZ. Refundacja na aparat CPAP przysługuje każdemu pacjentowi raz na 5 lat i wynosi 1890 ZŁ tj. 90% limitu NFZ, który wynosi 2100,00 zł.

Placówki NFZ http://www.nfz.gov.pl/kontakt/oddzialy-nfz/

Ścieżka ubiegania się o dofinansowanie PCPR/MOPS

O dofinansowanie mogą się Państwo również zwrócić do innych instytucji:

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych https://www.pfron.org.pl/kontakt/

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie http://www.pcpr.info/

Ośrodki Pomocy Społecznej https://ops.pl/strony-ops-ow/

Punkt wydawania sprzętu medycznego https://www.google.pl/maps/place/Ewy+1,+03-641+Warszawa/@52.2906483,21.0562056,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x471ece95dcd34fad:0x71341960b8fc05a1!8m2!3d52.290662!4d21.058405

Choć w Polsce zakup aparatu CPAP jest częściowo refundowany przez NFZ, nie wiele osób może sobie pozwolić na taki wydatek. Dodatkowo każdy pacjent ma inną tolerancję na stosowanie protezy powietrznej i zawsze może się okazać, że taka forma leczenia powoduje u niego dyskomfort uniemożliwiający skuteczną terapię.

Tu dobrym rozwiązaniem jest wypożyczenie. Aparaty CPAP poprawiają jakość życia, a niekiedy nawet je ratują. Jeśli Ty też cierpisz na obturacyjny bezdech senny, powinieneś bezwzględnie zaopatrzyć się w swój CPAP. Jeśli jednak nie jesteś pewny co do jego działania i nie chcesz od razu kupować sprzętu za pełną kwotę, my oferujemy idealne rozwiązanie tej sytuacji. W nowej wypożyczalni na oddechowy.pl, możesz wypróbować przepisany przez Twojego lekarza aparat i na tej podstawie zdecydować o jego kupnie na stałe lub o zmianie sprzętu. Jest to także wspaniałe rozwiązanie dla osób, które oczekują na wydanie nowego aparatu np. po reklamacji, a nie chcą przerywać kuracji. Ze względów higienicznych wymagany jest jedynie zakup odpowiedniej maski, która i tak przyda się w przyszłości przy regularnym zakupie aparatu CPAP. Sprzęt dostaniesz już zaprogramowany według zaleceń lekarza i gotowy do użytku.

Link do wypożyczalni na oddechowy http://www.oddechowy.pl/index.php/wypozyczalnia-aparatow-cpap

Dane kontaktowe

e-mocja™

E-mocja Sp. z o.o.
Biuro handlowe:

ul. Ewy 1
03-641 Warszawa
tel. 22 380 32 80
tel. kom: +48 784 636 639

lub +48 606 933 911
e-mail: biuro@emocja.pl

W czym możemy pomóc?

“Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest e-mocja™ ul. Złota 61 lok. 100 z siedzibą w Warszawie 00-819. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość oraz ewentualnej dalszej komunikacji marketingowej.”

Twoja opinia

Każda Twoja uwaga jest dla nas cenna. Jeśli chcesz wyrazić swoją opinię – napisz: biuro@emocja.pl

Copyright © 2021 e-mocja™ | Wszelkie prawa zastrzeżone.